Zahájení výroby vozidel DAF nové generace

DAF Trucks Eindhoven 4 nov 2021

4.listopad 2021, Eindhoven

Dne 4. listopadu 2021 byla v závodě DAF v Eindhovenu zahájena sériová výroba nové generace nákladních vozidel. První oficiálně vyrobené vozidlo – červené XG+ s motorem PACCAR MX-13 o zdvihovém objemu 12,9 litru – předali John Jorritsma, starosta Eindhovenu, a Harry Wolters, prezident společnosti DAF, Andrému Verbeekovi, generálnímu řediteli a majiteli společnosti Verbeek Agra Vision.

Společnost DAF je první výrobce nákladních vozidel, jenž uvádí na trh zcela novou generaci vozidel konstruovaných v souladu s novými evropskými předpisy upravujícími hmotnosti a rozměry nákladních vozidel.

„DAF v tomto ohledu není jen první, ale také jediný,“ uvádí prezident společnosti DAF Harry Wolters. „To znamená, že naše nová nákladní vozidla pro dálkovou přepravu – XF, XG a XG+ – udávají nový standard hospodárnosti, bezpečnosti a komfortu pro řidiče. To byly také hlavní důvody, proč Evropská komise chtěla dát výrobcům nákladních vozidel doslova více prostoru k vývoji nových, optimálních kabin. Díky rozšíření přídě o 16 centimetrů a maximální optimalizaci aerodynamiky jsme dosáhli 10% úspory paliva a obdobného snížení množství emisí CO2.“

Vše se odehrává v Brainportu Eindhoven
John Jorritsma, starosta města Eindhoven, dal najevo svou hrdost na výsledky „svého“ města, které je centrem „oblasti Brainport“. „Vše se odehrává v Eindhovenu. Ve městě technologií, designu a bohatých znalostí. Skutečnost, že společnost DAF zahájila sériovou výrobu nové generace revolučních nákladních vozidel – high-tech produktů –, je toho důkazem.“

Vozidla DAF nové generace představují zcela novou platformu, která je plně připravena na alternativní pohony budoucnosti – elektrické s využitím akumulátorů i vodíkové. Na vývoji obou těchto pohonů společnost DAF pracuje.

Nový standard komfortu pro řidiče
První vozidlo nové generace převzal André Verbeek, generální ředitel a majitel nizozemské společnosti Verbeek Agra Vision, která se specializuje na vnitrostátní i mezinárodní přepravu drůbeže a vajec. Využívá k tomu flotilu 30 vozidel, z nichž 25 je DAF. Přelomový XG+ bude využívat její dceřiná společnost Hennentransport Hooijer. „Kromě bezkonkurenční spolehlivosti a nízkých nákladů na kilometr byla významným důvodem pro naše rozhodnutí zvolit vozidla DAF také vynikající úroveň komfortu pro řidiče,“ vysvětluje André Verbeek. „A DAF svým novým top modelem XG+ opět nastavil nový standard. To je při dnešním nedostatku řidičů velmi důležitý faktor.“

Popisek k fotografii č. 1
První nákladní vozidlo DAF nové generace, které sjelo z výrobní linky, přivítali (zleva doprava) Harry Wolters, prezident společnosti DAF, André Verbeek, ředitel/majitel společnosti Verbeek Agra Vision a majitel nového vozidla, Niels Verbeek a John Jorritsma, starosta Eindhovenu.

Popisek k fotografii č. 2
Zaměstnanci společnosti DAF slaví zahájení sériové výroby nákladních vozidel DAF nové generace, mimo jiné společně s Harrym Woltersem, prezidentem společnosti DAF, Andrém Verbeekem, ředitelem/majitelem společnosti Verbeek Agra Vision a majitelem nového vozidla, Nielsem Verbeekem a Johnem Jorritsmou, starostou Eindhovenu.

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář