TRUCK Trade a VDL Bus & Coach prohlubují spolupráci v České republice a na Slovensku

28.října 2020 Valkenswaard

Mnoholetá spolupráce mezi společnostmi VDL Bus & Coach a TRUCK Trade vstoupí od 1. ledna 2021 do nové fáze: tímto dnem se TRUCK Trade stane oficiálním distributorem výrobce autobusů VDL v České republice a na Slovensku a od nového roku tak převezme všechny aktivity. Avšak prodej náhradních dílů již od 1. prosince 2020.

„Je to pro nás logický a žádoucí krok,“ vysvětluje Ferdinand Brouwers, výkonný ředitel společnosti VDL Bus & Coach Czech Republic. „Díky dobrému a intenzivnímu partnerství se společností TRUCK Trade se nám v posledních letech podařilo položit pevné základy. Díky své vynikající organizaci prodeje a servisu jsou silným hráčem na místním trhu. Tento další krok naší spolupráce umožňuje společnosti VDL Bus & Coach optimálně využívat jejich síť. “

Kompletní balíček
TRUCK Trade je dlouholetým autorizovaným prodejcem nákladních vozidel DAF a TATRA a byl již i partnerem VDL Bus & Coach Service. Od loňského roku sídlí zastoupení výrobce autobusů v budově TRUCK Trade v Brně v České republice. Od 1. ledna 2021 tak bude nabízet kompletní balíček pro VDL Bus & Coach, včetně prodeje nových a použitých autobusů, dílů a poprodejního servisu. TRUCK Trade také přebírá dva ze čtyř zkušených zaměstnanců VDL Bus & Coach.
Společnost TRUCK Trade byla založena v roce 1994 a od počátku se zabývá prodejem a opravami nákladních vozidel a přípojné techniky, Po celou dobu je ryze v českém vlastnictví. Od roku 1999 je autorizovaným dealerem nizozemských nákladních vozidel DAF, od roku 2017 pak také české značky nákladních vozidel TATRA. Centrála společnosti a hlavní provozovna se nachází v Modřicích u Brna a další provozovny jsou v Brně – Slatině, Olomouci, Otrokovicích a Paskově. Celkem společnost zaměstnává 150 pracovníků.

Spolupráce
Obě společnosti – TRUCK Trade i VDL Bus & Coach se budou společně snažit o další rozšíření prodeje autobusů VDL, jejich servis a prodej náhradních dílů po celé České republice a Slovensku. Navzájem si budou předávat profesní a odborné znalosti, které využijí pro úspěšnou spolupráci.

VDL Bus & Coach
Mezi hlavní činnosti VDL Bus & Coach patří vývoj, výroba, prodej a poprodejní servis široké škály autobusů veřejné dopravy, autokarů a podvozkových modulů, přestavba nebo rozšíření mini a midi autobusů a nákup a prodej použitých autobusů. VDL Bus & Coach se skládá z několika provozních společností, které jsou společně aktivní na světovém trhu. Výroba probíhá v západní Evropě. Kvalita, bezpečnost, udržitelnost, životní prostředí, nízká spotřeba energie, pohodlí a nízké náklady na údržbu mají zásadní význam. V přechodu na dopravu s nulovými emisemi nabízí VDL Bus & Coach komplexní řešení a je nejen dodavatelem autobusů, ale také dodavatelem systémů.
Produkty VDL Bus & Coach se prodávají prostřednictvím celosvětové sítě našich vlastních kanceláří, dovozců a zástupců ve více než 30 zemích. U poprodejního servisu a údržby se zákazník může spolehnout na rychlé a bezchybné vyřizovaní v jednom z mnoha servisních míst. Velmi rozsáhlá distribuční síť zajišťuje, že náhradní díly jsou dodávány na místo určení co nejrychleji. Společnost VDL Bus & Coach se stala jedním z největších výrobců autobusů v Evropě.

VDL Group
VDL Bus & Coach je součástí VDL Group. Tato mezinárodní průmyslová společnost se zaměřuje na vývoj, výrobu a prodej polotovarů, autobusů a dalších hotových výrobků a montáž osobních automobilů. Sídlo společnosti se nachází v Eindhovenu. Od svého založení v roce 1953 se tato rodinná firma rozrostla na společnost se 106 provozními společnostmi rozloženými do 20 zemí, s přibližně 15 000 zaměstnanci a ročním obratem 5 780 miliard eur v roce 2019. Síla VDL Group spočívá ve vzájemné spolupráci mezi společnostmi.

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář