Společnosti PACCAR, Aurora a FedEx spouštějí komerční pilotní projekt autonomního nákladního vozidla

22.září 2021 Bellevue, Washington

PACCAR ve spolupráci se společnostmi Aurora, předním subjektem v oblasti technologií autonomního řízení, a FedEx, jednou z největších přepravních a logistických firem na světě, spouští komerční pilotní projekt autonomních nákladních vozidel v dálkové přepravě. Jde o první spolupráci tohoto druhu mezi výrobcem nákladních vozidel, vývojářem autonomních technologií a poskytovatelem logistických služeb.

Od teď budou nákladní vozidla PACCAR se schopností autonomního řízení díky systému Driver společnosti Aurora přepravovat náklady společnosti FedEx mezi Dallasem a Houstonem na trase vedoucí po dálnici I-45, která včetně zpáteční cesty měří 500 mil. Vozidla budou řízena autonomně, potřebnou úroveň bezpečnosti zajistí přítomnost záložního řidiče. „Pro PACCAR je potěšením spolupracovat na tomto projektu s předními společnostmi FedEx a Aurora,“ uvedl John Rich, technický ředitel společnosti PACCAR.

„Jako lídři ve svých oborech jsme schopni přistupovat k vývoji a nasazení bezpečných řešení autonomních nákladních vozidel pro toto odvětví zásadním a unikátním způsobem,“ uvedl Sterling Anderson, vedoucí vývoje produktů společnosti Aurora. „Tato spolupráce nám umožňuje vyvinout vzájemně provázané integrované produkty a služby. Jsme přesvědčeni, že to je jediná spolehlivá cesta k úspěšnému masivnímu nasazení této složité a hodnotné technologie.“

„FedEx vyrostl na inovacích a vždy hledíme do budoucnosti, abychom věděli, co nás čeká, a byli připraveni,“ uvedla Rebecca Yeung, viceprezidentka společnosti FedEx Corporation pro pokročilé technologie a inovace. „Je to pro nás velmi zajímavá, průkopnická spolupráce, jejímž cílem je zkvalitnění logistiky díky bezpečnější, efektivnější přepravě zboží. Jsme velmi rádi, že na tomto projektu můžeme spolupracovat s dalšími lídry v jejich oborech – společnostmi Aurora a PACCAR.“

V lednu 2021 oznámil PACCAR vznik strategického spojenectví se společností Aurora v oblasti vývoje, testování a komerčního využití autonomních nákladních vozidel Peterbilt a Kenworth. V rámci tohoto strategického partnerství dojde ke spojení nejmodernější platformy PACCAR pro autonomní vozidla se systémem Aurora Driver s cílem zvýšit bezpečnost a provozní efektivitu ku prospěchu zákazníků společnosti PACCAR. „Nový komerční pilotní projekt je důkazem významného pokroku dosaženého společnostmi PACCAR a Aurora v rámci strategického spojenectví,“ dodal John Rich.

Společnost PACCAR je globální technologický lídr v oblasti konstrukce a výroby kvalitních lehkých, středních i těžkých nákladních vozidel značek Kenworth, Peterbilt a DAF, a rovněž v oblasti podpory zákazníků. Vedle své hlavní činnosti se PACCAR zabývá rovněž konstrukcí a výrobou vyspělých pohonných ústrojí, poskytuje finanční služby a informační technologie a zajišťuje distribuci náhradních dílů pro nákladní vozidla. Akcie PACCAR jsou kotovány na burze cenných papírů NASDAQ pod symbolem PCAR. Internetové stránky společnosti jsou k dispozici na adrese www.paccar.com.

O společnosti FedEx
FedEx Corp. (NYSE: FDX) poskytuje zákazníkům z celého světa široké portfolio přepravních, e-commerce a byznys služeb. Při ročním obratu 87 miliard USD nabízí společnost integrovaná firemní řešení díky společnému soutěžení, spolupráci a digitálním inovacím provozních společností pod respektovanou značkou FedEx. FedEx je dlouhodobě jedním z nejobdivovanějších a nejdůvěryhodnějších zaměstnavatelů na světě. Svůj tým 560 000 zaměstnanců inspiruje k průběžnému dodržování nejvyšších bezpečnostních, etických a profesních standardů a k naplňování potřeb zákazníků a komunit. Cílem společnosti FedEx je odpovědně a důmyslně spojovat lidi a možnosti celého světa s cílem dosáhnout uhlíkové neutrality nejpozději v roce 2040. Více informací viz fedex.com/about.

O společnosti Aurora
Společnost Aurora založili v roce 2017 odborníci v oblasti autonomního řízení. Jejím posláním je umožňovat využívání výhod technologií autonomního řízení v širokém měřítku, rychle a bezpečně. K přepravě osob i nákladů buduje společnost platformu Aurora Driver, která v sobě spojuje software, hardware a datové služby pro autonomní řízení osobních automobilů, lehkých užitkových vozidel i těžkých nákladních automobilů. Aurora má mimo jiné podporu fondů Sequoia Capital, Baillie Gifford a využívá účetní poradenství T. Rowe Price Associates. Jejími partnery jsou přední světové firmy v oboru, mezi jinými Toyota, Uber, Volvo a PACCAR. Aurora provádí zkoušky svých vozidel v Bay Area, Pittsburghu a severním Texasu. Kromě těchto míst má společnost své pobočky i v Bozemanu, MT; Seattlu, WA; Louisville, CO; a Wixomu, MI. Podrobnější informace viz www.aurora.tech

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář