DAF Components představuje novou, efektivní a tichou zadní nápravu

17.října 2019 Eindhoven

Spotřeba paliva nižší o 2 % díky sníženému vnitřnímu tření a rychlejšímu stálému převodu, mimořádně nízká pohotovostní hmotnost a dlouhé servisní intervaly, maximální životnost a nejvyšší míra komfortu pro cestující, jakou společnost DAF Components dosud nabídla: nová poháněná zadní náprava pro autokary a autobusy zvyšuje laťku prakticky ve všech oblastech. DAF Components představí také nové motory PACCAR, splňující emisní normy Euro 3 a Euro 5, které jsou proti svým předchůdcům až o 12 % úspornější.

Nové nápravy: Minimální spotřeba, maximální komfort
Stejně jako zcela nová řada motorů, i nová zadní náprava – se stálým převodem 2,05 – dokonale zapadá do filozofie down-speeding společnosti DAF Components: maximální výkony při bezkonkurenčně nízkých otáčkách, což znamená nižší potřebu paliva i hlučnost, a tedy i více komfortu pro cestující.
Nová zadní náprava umožňuje snížit spotřebu paliva až o 2 %. Částečně je to díky nově vyvinuté soustavě talířového kola a pastorku, která snižuje ztrátu energie způsobenou třením na naprosté minimum.
Nová náprava DAF Components je také etalonem z pohledu vlastní hmotnosti bez dopadu na robustnost, je asi o 70 kg lehčí než jiné hnané nápravy pro autokary a autobusy. Další výhodou je interval výměny oleje po 540 000 kilometrech, jenž přispívá k vyšší provozuschopnosti vozidla.

Nové motory: Maximální výkon při nízkých otáčkách
Motory nové řady PACCAR Euro 3 a Euro 5 pro autokary a autobusy jsou až o 12 % hospodárnější než jejich předchůdci, přičemž vycházejí ze spolehlivých a efektivních pohonných jednotek Euro 6, uvedených na trh v roce 2017. Motory se vyznačují bezkonkurenční spotřebou paliva, dlouhými servisními intervaly a tichostí provozu, přitom ale dosahují vynikajícího výkonu při neuvěřitelně nízkých otáčkách. Maximální hodnoty točivého momentu dosahují již při 900 min-1. Při běžné cestovní rychlosti tak motory pracují při otáčkách těsně nad 1 000 min-1, což přispívá k lepšímu komfortu v interiéru vozidla.

Vysoký výkon, vysoký točivý moment
Nový motor Euro 5 PACCAR MX-11 je k dispozici ve dvou variantách, o výkonu 300 kW/408 k a 330 kW/449 k. Točivý moment pak činí 2 100 Nm, respektive 2 300 Nm. Nové motory Euro 3 a Euro 5 PACCAR MX-13 jsou nabízeny s výkony 315 kW/428 k a točivým momentem 2 300 Nm, 355 kW/483 k a 2 500 Nm, případně také 390 kW/530 k a 2 600 Nm.

Pohonná ústrojí DAF
DAF si již celá desetiletí drží přední pozici na mezinárodním trhu s autobusy a autokary jako nezávislý partner dodávající pohonné soustavy výrobcům autokarů a autobusů. Právě jim nabízí společnost DAF Components kompletní řadu motorů splňujících emisní normy Euro 3, Euro 5 a Euro 6, přičemž některé jsou dodávány kompletně i se zadní hnanou nápravou. Všechna pohonná ústrojí DAF charakterizuje nízká spotřeba paliva, optimální spolehlivost a dlouhé servisní intervaly. To znamená maximální provozuschopnost vozidla i zisk z kilometru.

Podvozek řady LF pro stavbu kompaktních autobusů
V nabídce DAF Components je i lehký podvozek rozvážkové řady DAF LF, který představuje ideální platformu pro stavbu kompaktních autobusů s 30 až 40 místy k sezení. DAF tento podvozek dodává s rozvory od 3,05 až do 6,70 metru, nabídka motorů zahrnuje 4,5litrový čtyřválec PACCAR PX-5 a 6,7litrový šestiválec PACCAR PX-7. Oba motory splňují normu Euro 6, výkony se pohybují od 112 kW/152 k až k 239 kW/320 k. Podvozek DAF LF představuje ideální základ pro výrobu celé řady vozidel, od kompaktních autobusů po luxusní VIP autokary.

Kompletní servis pro optimální efektivitu
Optimální efektivita znamená, že autobus či autokar je v provozu po maximální možnou dobu. Provozovatelé autobusů či autokarů osazených motory PACCAR mohou využívat více než 1 100 servisů DAF po celé Evropě i za jejími hranicemi, z nichž 200 je přímo označeno jako „DAF Coach and Bus“. Tato dealerství jsou rozmístěna podél hlavních tahů osobní přepravy a mají veškeré vybavení nutné k servisu specifických systémů autobusů a autokarů. Své služby poskytuje 24 hodin denně i DAF International Coach Service a dealeři DAF nabízejí smlouvy na opravy a údržbu zajišťující maximální jistotu před začátkem cesty.

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář