Společnost DAF dosáhla v roce 2017 mnoha významných úspěchů

19. února 2018 Eindhoven

Společnost DAF Trucks dosáhla v roce 2017 mnoha významných úspěchů po celém světě. Na evropském (EU + 2) trhu získala v kategorii těžkých vozidel (nad 16 tun) tržní podíl 15,3 % a v kategorii lehkých vozidel vzrostl tento podíl na 10,5 %. Kromě toho bylo mimo Evropu dodáno více než 9 000 nákladních vozů DAF, což je rekord v historii společnosti. Prodej motorů PACCAR předním výrobcům autokarů a autobusů dosáhl také rekordního počtu.

„Evropské ekonomiky si i nadále vedou dobře, což přispívá k silné poptávce po dopravě a s tím související poptávce po nákladních vozidlech,“ uvedl Preston Feight, prezident společnosti DAF Trucks. „Nákladní vozidla DAF poskytují našim zákazníkům špičkovou kvalitu, nízké provozní náklady a vynikající komfort pro řidiče.“ Prodej těžkých nákladních vozidel v rámci Evropy dosáhl v roce 2017 úctyhodného počtu 306 000 kusů. Odhaduje se, že trh těžkých nákladních vozidel v Evropě dosáhne v roce 2018 dalšího skvělého výsledku v podobě 290 000 až 320 000 prodaných vozů.

V roce 2017 dosáhla společnost DAF tržního podílu v kategorii těžkých vozidel 15,3 % (v roce 2016 byl tento tržní podíl 15,5 %). Své vedoucí postavení na trhu si nadále udržela v Nizozemsku (30,3 %), Velké Británii (28,2 %), Polsku (19,8 %) a Maďarsku (24,5 %).
V Nizozemsku, Polsku, Belgii a České republice je společnost DAF jedničkou v prodeji tahačů. Společnost DAF je importérem číslo jedna v Německu.

Zvýšení tržního podílu v kategorii vozidel od 6 do 16 tun
Celkově se prodej na trhu EU v kategorii lehkých nákladních vozidel (od 6 do 16 tun celkové hmotnosti) mírně snížil, z téměř 52 900 kusů v roce 2016 na 52 500 v loňském roce. Tržní podíl společnosti DAF v této kategorii vzrostl z 10,1 na 10,5 % díky růstu realizovanému mimo jiné ve Francii, Nizozemsku, Velké Británii, Itálii a České republice. V kategorii lehkých nákladních vozidel zaujímá společnost DAF i nadále vedoucí pozici ve Velké Británii i v Nizozemsku.

Další růst mimo Evropskou unii
Společnost DAF posílila svoji pozici na trhu mimo Evropskou unii, kde bylo prodáno rekordních 9 000 nákladních vozů (v roce 2016 to bylo 5 171). Vedoucí pozici na trhu si společnost DAF podržela i na Tchaj-wanu (neasijské značky) a také navýšila svůj podíl na trhu v Rusku, Austrálii, Bělorusku, Izraeli a Turecku. Společnost DAF prodala rekordních 4 500 motorů PACCAR předním výrobcům autobusů a autokarů a profesionálním výrobcům vozidel po celém světě.

„Růst společnosti DAF bude pokračovat…“
„Protože vycházíme ze špičkové kvality a efektivity všech našich výrobků, které jsou podpořeny prvotřídními službami pro dealery a zákazníky, bude společnost DAF rozšiřovat svou přítomnost na trhu v Evropě i v dalších letech,“ uvedl Richard Zink, člen představenstva zodpovědný za marketing a prodej.

Nové modely CF a XF byly oceněny prestižním titulem „International Truck of the Year 2018“ (Mezinárodní nákladní automobil roku 2018). Tyto modely dosahují o 7 % nižší spotřeby paliva. Toho si všimli zákazníci společnosti DAF po celé Evropě. Ve Velké Británii bylo nové rozvážkové vozidlo LF oceněno jako „Užitkové vozidlo roku“, což dokládá špičkovou kvalitu výrobků v segmentu lehkých vozidel. Ve Velké Británii byl společnosti DAF Trucks navíc udělen titul „Výrobce nákladních vozidel roku“.

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář