DAF Mechanik roku 2017/18 v České a Slovenské republice – je dobojováno

23. února 2018 Praha

Samotná technická kvalita vozidel je pouze jedním z článků, které dělají z výrobce vozidel pro jeho zákazníky partnera na úrovni. Dalším důležitým aspektem je špičková úroveň servisní sítě, reprezentovaná především lidmi, kteří ji tvoří, tedy přijímacími techniky a mechaniky.

Společnost DAF Trucks věnuje ve spolupráci s jednotlivými dealery v České republice a na Slovensku kvalitě a rozvoji své servisní sítě velikou pozornost. Jedním ze zajímavých motivačních nástrojů pro zvyšování kvalifikace mechaniků je celostátní soutěž DAF CZ&SK Mechanik roku.

Finále již čtvrtého ročníku tohoto klání proběhlo v poslední lednovou sobotu v zázemí olomoucké pobočky dealera TRUCK TRADE. Sešlo se zde deset finalistů, kteří nejlépe prošli prvním kolem v podobě teoretického testu, aby ve druhém kole změřili své síly v praktických dovednostech.

Deset náročných úkolů
A co na finalisty čekalo? Na deseti stanovištích je čekaly rozmanité teoretické i praktické úkoly, které měly prověřit jejich znalosti, všestrannost, „selský rozum“ a zkušenosti. Mechanici museli prokázat nejen znalost techniky vozidel, ale také schopnost pracovat s diagnostickým zařízením DAVIE 4+ či orientovat se v nové servisní aplikaci RMI. Časový limit 25 minut na každý úkol jim nedával příliš prostoru pro improvizaci. Vysoké bodové zisky však ukázaly, že se do finále probojovali skutečně ti nejlepší z nejlepších.

A jak to dopadlo?
Finále bylo napínavé do posledního okamžiku a výsledky na stupních vítězů velmi těsné – vždyť všichni tři soutěžící „na bedně“ skončili v rozmezí čtyř bodů. Nicméně vítěz může být jen jeden a tím se nakonec stal Petr Valenta z dealerství NAPA TRUCKS v Jeřmanicích u Liberce. S bodovým ziskem 167 bodů z prvního kola a 95 bodů (ze sta možných) z druhého kola za sebou nechal druhého v pořadí Romana Kuglera ze zastoupení TRUCK TRADE Brno-Modřice (165 a 92 bodů) a třetího Romana Jošta z dealerství NAPA TRUCKS Pardubice (152 a 91 bodů).
Hned za nimi se pak na čtvrtém místě umístil nejlepší zástupce slovenské servisní sítě Martin Sako z dealerství D.I.L.A.N. Servis Senec (137 a 95 bodů).

Velké finále v Holandsku
Vítězové národního kola, tedy Petr Valenta za Českou republiku a Martin Sako za Slovensko, postupují do mezinárodního finále o titul Evropského DAF mechanika roku 2018, které se uskuteční 11. dubna přímo na půdě výrobního závodu společnosti DAF Trucks v holandském Eindhovenu.

Prestižní soutěž
Význam celé soutěže pro společnost DAF Trucks podtrhla účast generálního ředitele společnosti DAF Trucks CZ Luďka Šlajera a servisního manažera Tomáše Hlávky na sobotním finále. Luděk Šlajer při té příležitosti řekl: „Kvalita servisní sítě je pro nás naprosto klíčová a mě velmi těší, že se můžeme pochlubit tak špičkovými odborníky. Všichni finalisté prokázali vysokou odbornost a já jim k dosaženým výsledkům gratuluji. Postupujícím pak budeme všichni držet palce v mezinárodním kole.“

Popis obrázku: Ředitel společnosti DAF Trucks CZ a DAF Trucks SK pan Luděk Šlajer předává ocenění vítězovi Petrovi Valentovi.

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář