Nový DAF CF a DAF XF získal titul „Truck of the Year 2018“

22. listopadu 2017 Lyon

Nové modely DAF CF a DAF XF získaly v hlasování titul „Truck of the Year 2018“ (Mezinárodní nákladní vozidlo roku 2018). Zvolila je nezávislá porota skládající se z předních novinářů působících v oblasti silniční dopravy z 23 evropských zemí. Nejprestižnější ocenění v Evropě v kategorii nákladních vozidel převzal prezident společnosti DAF Trucks Preston Feight od předsedy poroty, kterým byl pan Gianenrico Griffini, na výstavě Solutrans v Lyonu.

Nové modely DAF CF a DAF XF se mohou pochlubit zcela novými poháněcími soustavami a vysoce efektivními převodovkami a zadními nápravami. Spolu s novými, kompaktními jednotkami pro snížení emisí výfukových plynů, důmyslným softwarem pro řízení motoru a převodovky a optimalizací aerodynamiky přinesly tyto inovace další úsporu paliva a snížení emisí CO2 o působivých 7 %. Pokud jde o konfigurace pro speciální aplikace, jsou nové modely až o 300 kilogramů lehčí, což ještě zvyšuje provozní efektivitu na straně zákazníků.

Nový standard
„Výroční ocenění se uděluje novému vozidlu nebo modelové řadě, která nejvýznamnějším způsobem přispěla k efektivitě silničního provozu. Vychází se z několika důležitých kritérií, jako je například technologická inovace, pohodlí řidiče, bezpečnost na silnicích, úspora paliva, „stopa“ na životním prostředí a celkové náklady na vlastnictví“, poznamenal Gianenrico Griffini, předseda poroty. Se zavedením nových modelových řad CF a XF nabídla společnost DAF výběr z vozidel pro střední a těžké zatížení, která představují nový standard, pokud jde o účinnost poháněcí soustavy a celkový výkon“.

Velké uznání
Jménem 10 000 zaměstnanců společnosti DAF v celé Evropě přijal prezident společnosti DAF Trucks Preston Feight prestižní ocenění „Truck of the Year 2018“ (Mezinárodní nákladní vozidlo roku 2018). „Tato pocta patří každému zaměstnanci společnosti DAF“, doplnil. „Všichni jsme tvrdě pracovali na tom, abychom ta nejlepší nákladní vozidla na trhu ještě vylepšili. Výsledkem jsou nové modely DAF CF a XF – ztělesnění filozofie ryzí dokonalosti. Je úžasné, že jsou všechny tyto snahy takovýmto způsobem oceňovány. Navíc je získání ocenění „Mezinárodní nákladní vozidlo roku 2018“ také uznáním pro naše dodavatele a dealery – a co je nejdůležitější, je to fantastická poklona pro všechny ty zákazníky, kteří si zvolili nový model DAF CF nebo XF. Porota uvedla, že vozidla jsou v čele snah o efektivitu přepravy. Co k tomu dodat?“

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář