Společnost Leyland Trucks oslavila své 400 000. vyrobené nákladní vozidlo

25. listopadu 2015 Leyland

Od otevření montážního závodu v roce 1980 vyrobila britská společnost Leyland Trucks již 400 000 nákladních vozidel. Jubilejním se stal tahač DAF XF 460 FTP, který byl předán společnosti Carr’s Flour ze Sillothu v Cumbrii, jež leží na severozápadě Velké Británie.

Společnost Carr’s Flour je renomovanou firmou zabývající se obchodem s pšenicí, kterou nakupuje na lokálních i mezinárodních trzích a dodává ji širokému okruhu zákazníků, od domácích a nezávislých pekařů až po velké potravinářské řetězce. Společnost provozuje nejmodernější mlýny, které zpracovávají asi 300 000 tun pšenice za rok. Pro regionální a celonárodní distribuci se společnost Carr’s Flour spoléhá na svých 30 nákladních vozidel, hlavně DAF CF a XF.

„Jsem opravdu velmi hrdý na to, že používáme vozidla DAF,“ řekl manažer dopravy společnosti Carr’s Flour Steven Mattinson. „Naše společnost již tradičně používá nákladní vozidla britské výroby a těší nás, jak nyní prosperuje Leyland Trucks. Nákladní vozidla DAF vyhovují těm nejpřísnějším měřítkům. Mají dlouhou životnost, nabízejí nejvyšší efektivitu díky nízké spotřebě paliva a nízkým provozním nákladům.“

Závod Leyland Trucks byl otevřen v roce 1980 a je jedním z předních britských výrobních závodů. Z jeho výrobních linek sjíždějí rozvážková nákladní vozidla DAF LF a také větší řady CF a XF s pravostranným řízením pro britský trh i další země celého světa, kde se jezdí vlevo.

„Vyrobení 400tisícího vozu je pro naši společnost významným mezníkem,“ řekl generální ředitel společnosti Leyland Trucks Bryan Sitko. „V první řadě je to velké uznání práce téměř tisícovky zaměstnanců, kteří našim zákazníkům dodávají nákladní vozidla té nejvyšší kvality.“

Foto
Vpředu zleva: Bryan Sitko, generální ředitel společnosti Leyland Trucks, Steven Mattinson, ředitel dopravy společnosti Carr’s Flour Mills Ltd., Peter Fullelove, zástupce dealera DAF v Solway.

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář