Společnost Leyland Trucks vyrobila pětitisící vozidlo DAF s tovární nástavbou

31 března 2014 Eindhoven

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z výrobní linky britské společnosti Leyland Trucks sjelo již 5 000 rozvážkových vozidel DAF LF s nástavbou vyrobenou a namontovanou přímo ve výrobním závodě. Jubilejní vozidlo bylo předáno britské poštovní službě Royal Mail. Vozový park této společnosti zahrnuje více než 700 vozů DAF s nástavbami nesoucími logo PACCAR.

Společnost Leyland Trucks je jediným výrobcem nákladních vozidel, který vyrábí a montuje nástavby přímo na svých výrobních linkách. Je tak zaručeno, že nástavba dosahuje stejně vysokých kvalit jako nákladní vozidlo. Díky tomu lze také dosáhnout výrazně kratších dodacích lhůt, čímž se zvyšuje dostupnost vozidel pro zákazníky. Je možné urychlit typové schválení kompletního vozidla v rámci EU a tím zajistit nejrychlejší uvedení vozidla do provozu. Zákazníci si mohou zvolit a objednat jak podvozek, tak také nástavbu u dealera společnosti DAF, což rovněž příznivě přispívá k optimální efektivitě a rychlosti dodání.

Na britském trhu dodává společnost DAF kompletní řadu rozvážkových nákladních vozidel s nástavbami PACCAR, včetně skříňových variant a valníků s plachtou. Řada vyráběných nástaveb zahrnuje také pokrokovou aerodynamickou nástavbu Aerobody, vyvinutou pro snížení spotřeby paliva. Ta je nyní dostupná také na evropských trzích. Díky optimalizaci aerodynamických vlastností umožňuje úsporu paliva více než 4 % a tím také výsledné snížení emisí CO2 v rozvážkovém provozu. Při rychlosti 85 km/h může být vozidlo LF s nástavbou Aerobody až o 8 % úspornější než vozidlo s konvenční nástavbou.

Pětitisící vozidlo DAF s tovární nástavbou předal generální ředitel společnosti Leyland Trucks řediteli vozového parku a služeb společnosti Royal Mail Paulovi Gattimu.

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář