Společnost DAF vyrobila v belgickém závodě ve Westerlo miliontou kabinu

7. července 2014 Eindhoven

DAF-millionth-cab-Westerlo

Výrobní linku závodu společnosti DAF ve Westerlo v Belgii opustila 4. července 2014 miliontá kabina. „Je to významný mezník v historii tohoto závodu, který se specializuje na výrobu náprav a kabin,“ řekl Harrie Schippers, prezident společnosti DAF Trucks N.V. Jubilejní kabina typu Space Cab byla symbolicky předána generálnímu řediteli společnosti Vervoer Van Dievel z belgického města Mechelen. Kompletní vozidlo osazené právě touto kabinou pak společnost převzala záhy po tomto slavnostním ceremoniálu.

Společnost DAF začala rozvíjet své výrobní aktivity v belgickém Westerlo v roce 1966, kdy byla zahájena výroba kabin. V roce 1971 pak následovala výroba náprav. V současné době opouští výrobní linku denně asi 180 kabin, které jsou určeny pro úspěšná vozidla DAF řad CF a XF.

Významné investice

V posledních letech dosáhly investice do tohoto výrobního závodu částky půl miliardy eur, zejména v souvislosti se zavedením výroby kabin pro nejnovější generaci vozů DAF Euro 6 v roce 2013. Velká část výrobního procesu je plně automatizována, sestavení a svaření skeletu kabiny provádějí roboty. Pro výrobu a montáž střechy nejprostornější kabiny DAF Super Space Cab byla vytvořena zcela nová výrobní linka.

Výroba kabin probíhá na principu „just-in time“, což znamená, že se hotové celky dodávají do výrobního závodu v Eindhovenu a do montážního závodu Leyland Trucks ve Velké Británii přesně v daném pořadí a v čase, kdy jsou třeba.

„Dosažení milionu vyrobených kabin je významným oceněním pro zaměstnance závodu společnosti DAF ve Flandrech,“ řekl Harrie Schippers. „Mají obrovskou zásluhu na tom, že dodáváme kabiny, které patří k naprosté špičce na trhu z pohledu vnitřního prostoru, komfortu a zpracování. To jsou základní prvky přispívající k vysoké úrovni komfortu řidiče, jimž jsou nákladní vozidla DAF tak proslulá.“

Dlouhodobá spokojenost

To je právě také jeden z důvodů, proč si společnost Vervoer Van Dievel z Mechelenu vybrala vozidlo DAF XF. Tato společnost, která na trhu působí již 75 let, se se svou flotilou více než 100 vozidel specializuje na přepravu zboží a logistiku v okruhu 500 km okolo Bruselu. „Vedle spolehlivosti a nízkých provozních nákladů byl komfort řidiče dalším důležitým faktorem pro výběr vozu DAF,“ řekl generální ředitel Louis De Wael. „Naši řidiči stráví mnoho času na cestách, proto je pro ně základním předpokladem pohodlné pracovní prostředí, s dostatečným prostorem v kabině a pohodlným lůžkem pro odpočinek. Kabina modelu XF nabízí také perfektní výhled, což je základním předpokladem pro bezpečný provoz. Jednou ze základních hodnot naší společnosti je ohled k životnímu prostředí, proto je logické, že investujeme do nejnovější technologie Euro 6, abychom dosáhli co nejnižších emisí.“

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář