Společnost DAF představuje mimořádně tiché rozvážkové vozidlo

28. srpna 2014 Eindhoven

daf-cf-silent

Na veletrhu IAA 2014, který se koná v Hannoveru od 25. září do 2. října, představí společnost DAF nákladní vozidlo CF Silent s mimořádně tichým motorem, které se skvěle hodí pro rozvážku zboží v centrech měst v nočním provozu. Výroba nového modelu CF Silent bude zahájena na počátku roku 2015.

Společnost DAF vyvinula speciální model CF Silent, určený pro zajištění dopravní obslužnosti ve městech během večera a noci. Při provozu lze nastavit „tichý režim”, kdy hladina vnějšího hluku nepřekračuje hodnotu 72 dB(A). Nový model CF Silent tak  splňuje podmínky pro certifikaci Quiet Truck (tiché nákladní vozidlo) a díky tomu má povolen vjezd do zón pro nakládku a vykládku zboží, kde platí omezení hluku ve večerních, nočních a časných ranních hodinách.

DAF CF Silent pohání tichý a hospodárný motor PACCAR MX-11 o zdvihovém objemu 10,8 litru s maximálními výkony od 210 kW/290 k do 320 kW/440 k. Všechny varianty samozřejmě plní přísnou emisní normu Euro 6.

„Tichý režim“ lze spustit stisknutím tlačítka „Silent“ na přístrojové desce. Řídicí software motoru spustí program, který omezuje točivý moment a otáčky motoru. Změna se projeví ve strategii řazení automatizované převodovky – změny převodových stupňů probíhají při nižších otáčkách motoru. Ke snížení hladiny hluku přispívá také hluková izolace převodovky.

Společnost DAF bude „tichý“ model CF Silent dodávat od počátku roku 2015 v provedení tahač nebo podvozek pro montáž nástaveb v konfiguraci 4 x 2 s mnoha variantami rozvorů. Zákazníci si mohou vybrat denní kabinu Day Cab, kabinu s prostorem pro spánek Sleeper Cab nebo velmi prostornou Space Cab.

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář