DAF LF se stal absolutním vítězem slovenské ankety o nejpopulárnější užitkový vůz Top Slovakia 2014

9. října 2014 Trnava

daf-lf-euro6-topAutomobil DAF LF se stal absolutním vítězem 13. ročníku prestižní čtenářské ankety Top Slovakia odborného časopisu Transport a Logistika s celkovým nejvyšším počtem hlasů, vyhrál také ve své kategorii Top Light Truck Slovakia 2014. Ocenění převzal na konferenci „Automotive Forum“ v Trnavě prodejní ředitel DAF Trucks SK Lucius Richter.

Anketa Top Slovakia je hlasováním o popularitě značek užitkových a přípojných vozidel na slovenském trhu. Hlasování proběhlo v červenci a srpnu letošního roku v časopise Transport a logistika a na internetovém portálu www.transport.sk a anketami v dopravních společnostech. Celkem se ho zúčastnilo 5248 hlasujících.

„První místo vozidla DAF LF v této prestižní anketě slovenského časopisu je důkazem kvalit tohoto modelu,“ uvedl při vyhlášení v Trnavě Lucius Richter a doplnil: „Řidiči oceňují zejména vysoký komfort kabiny a snadné ovládání, majitelé dopravních společností se pro model LF rozhodují pro jeho spolehlivost,  nízké provozní náklady a vysoké užitečné zatížení. Obchodní výsledky řady LF nejen na slovenském, ale celém evropském trhu, podtrhují úspěch společnosti DAF v kategorii lehkých nákladních vozidel.“

„Ocenění našich nových vozidel v provedení Euro 6 řady LF nás velice potěšilo. Jsme pyšní na to, že se nám v nich povedlo velmi dobře spojit široké užitné vlastnosti předcházející řady LF, které naši zákazníci již dlouho oceňují, s nejmodernější technologií použitou také v naší královské řadě XF. A ještě vše zasadit do moderního a líbivého kabátu,“ poznamenal Roman Kubálek, ředitel společnosti DAF Trucks CZ, oficiálního zástupce značky DAF v České a Slovenské republice.

DAF chtěl při vývoji nového vozu LF s emisní normou Euro 6 přiblížit tento typ velice úspěšným větším modelům CF a XF a posunout řadu LF do pozice rovnocenného sourozence. „Myslím, že se nám to podařilo ve všech směrech. Design přední části vozidla je nyní společný pro všechny naše řady, v interiéru řady LF se naši zákazníci setkají se stejnými materiály a mnoha ovládacími prvky použitými i ve vyšších řadách vozidel. Zejména centrální display a palubní počítač společný pro všechny řady podtrhuje pocit jedné rodiny produktů DAF,“ popsal Roman Kubálek.

O úspěšnosti řady LF na Slovensku svědčí prodejní čísla. Loni prodal DAF Trucks SK na Slovensku 22 vozů třídy LF. Téhož modelu, ovšem ve vylepšené verzi, se za prvních devět měsíců letošního roku prodalo na Slovensku již 21.

Výsledky anket Top Slovakia 2014
Top Light Truck Slovakia 2014
1. DAF LF – 958 hlasů
2. Mercedes-Benz Antos – 770 hlasů
3. Renault Truck D 545  hlasů

Absolutní pořadí Top Slovakia 2014
1. DAF LF – 958 hlasů
2. Volkswagen Caddy – 955 hlasů
3. KRONE Mega Liner – 939 hlasů

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář