Společnost PACCAR uvádí nákladní vozy Kenworth a Peterbilt nové generace

21. března 2012 Bellevue, Washington

Společnost PACCAR představila na Mid America Trucking Show (Středoamerickém veletrhu nákladních vozidel) v kentuckém městě Louisville nová nákladní vozidla Kenworth T680 a Peterbilt Model 579. Tato vozidla byla navržena s využitím nejmodernější technologie a s vysokým důrazem na aerodynamiku. „Tato skvělá vozidla jsou výsledkem čtyřletého vývoje s rozpočtem 400 milionů dolarů, během něhož byla navržena a vyvinuta celá řada kabin z lisovaných hliníkových plechů a byly implementovány sofistikované robotické výrobní procesy. Celý projekt je podporován komplexním finančním programem a programem zabezpečení náhradními díly,“ prohlásil generální ředitel a předseda správní rady společnosti PACCAR Mark Pigott.

„Značné investice, které společnost PACCAR vložila do nových vozů Kenworth T680 a Peterbilt Model 579, odrážejí strategický plán růstu společnosti, podporovaný ještě pozitivním peněžním tokem a zdravým rozpočtem společnosti. Tyto prémiové aerodynamické nákladní vozy s kabinou širokou 2,1 metru jsou poháněny hospodárnými motory PACCAR MX a nabízejí nadprůměrný výkon, vysokou spolehlivost a nízké provozní náklady. Tyto nové nákladní vozy jsou poháněny vznětovými motory PACCAR MX-13 s výkony od 380 do 485 koní a s točivým momentem až 2 370 Nm,“ dodal Mark Pigott.

kenworth_t680_and_peterbilt_579

Rozšíření výrobní řady

„Tyto nové vozy Kenworth a Peterbilt rozšiřují stávající výrobní řady,“ řekl výkonný viceprezident společnosti PACCAR Bob Christensen. „Vozy T680 a Model 579 doplňují naši úspěšnou rodinu vozidel, zahrnující i robustní modely Kenworth T800 a Peterbilt Model 386 s kabinami širokými 1,9 metru a ve své kategorii špičkové modely Kenworth T700 a Peterbilt Model 587 s kabinami šířky 2,3 metru.“ Nová vozidla navážou na úspěch, kterého vozy Kenworth a Peterbilt  dosáhly v roce 2011 a kterým byl tržní podíl 28,1 % na severoamerickém trhu s vozidly třídy Class 8.

Generální ředitel společnosti Peterbilt a viceprezident společnosti PACCAR Bill Kozek prohlásil: „Nový model Peterbilt 579 zapadá dokonale mezi ostatní vozidla značky Peterbilt, které svou kvalitou a vysokou zůstatkovou hodnotou patří k absolutní špičce ve své třídě. Naše řada tří typů kabin s rozdílnými šířkami svou koncepcí připomíná řady luxusních automobilů nabízené vedoucími evropskými výrobci. Každý vůz Peterbilt poskytuje ve své třídě špičkovou kvalitu a ovládání, které lze považovat za etalon mezi nákladními vozidly ve všech provozních podmínkách. Společnost Peterbilt vytvořila pro řidiče prostředí vyznačující se ergonomickými a efektivními podmínkami pro práci, jehož základem je nové sedadlo pro řidiče od společnosti PACCAR a také intuitivní souprava elektronického vybavení pro navigaci a média, integrovaná do modulární přístrojové desky. To vše doplněné luxusním prostorem pro nocování.“Příležitosti k růstu podporované technologickým prvenstvím

„Vývoj těchto inovativních hospodárných vozidel Kenworth a Peterbilt byl podpořen celosvětovým prvenstvím společnosti PACCAR v softwarových i hardwarových aplikacích informačních technologií, které zvyšují kvalitu všech produktů a služeb společnosti PACCAR ve prospěch našich zákazníků a dealerů,“ řekl výkonný viceprezident společnosti PACCAR Dan Sobic. „Inovativní aplikace informačních technologií přinesly naší společnosti první místo v seznamu Top 500 společností roku 2011 podle časopisu InformationWeek.“
Společnost  PACCAR investovala do svých montážních závodů značek Kenworth a Peterbilt v Chillicothe v Ohiu a v texaském Dentonu tím, že instalovala nejmodernější automatická montážní stanoviště pro výrobu nových kabin modelů T680 a Model 579.
Generální ředitel společnosti Kenworth a viceprezident společnosti PACCAR Gary Moore poznamenal: „Toto je nejkomplexnější výrobní program v celé 89leté historii společnosti Kenworth. Nový model Kenworth T680, společně s našimi oceněnými modely T800 a T700, nám umožňuje, abychom svým zákazníkům nabízeli úplnou řadu nákladních vozidel, která jsou individuálně navržena a vyladěna pro různé logistické aplikace na severoamerických a jihoamerických trzích. Naši novou kabinu doplňuje úsporný poháněcí řetězec (motor PACCAR MX doplněný novou převodovkou PACCAR-Eaton). Přepracovali jsme také podvozek a zavěšení kol. Tyto vozy byly navrhli a testovali tak, aby poskytovaly ve své kategorii špičkový komfort pro řidiče. Na základě těchto vylepšení došlo ke zvýšení užitečné hmotnosti vozidel, díky čemuž nabízí naše vozy vynikající hospodárnost provozu a nejnižší provozní náklady na trhu.“

Oceněné produkty

„Prémiové vozy Kenworth T680 a Peterbilt Model 579 dále posílí předpoklady pro rozšiřování dealerské sítě společností Kenworth a Peterbilt. V současné době mají tyto dvě značky celkem bezmála 600 dealerství po celých Spojených státech a v Kanadě,“ řekl prezident společnosti PACCAR Ron Armstrong. „Dealerská síť bude mít prospěch z rozšíření řady těžkých a středních vozidel Kenworth a Peterbilt, určených pro širokou řadu aplikací našich zákazníků.“

Organizace amerických dealerů nákladních vozidel American Truck Dealers (ATD) ocenila vůz Peterbilt Model 587 v kategorii těžkých vozidel a Peterbilt Model 210 v kategorii středních vozidel cenou 2012 ATD Commercial Trucks of the Year (Komerční nákladní vozy ATD roku 2012).  Je to poprvé, kdy některý výrobce nákladních vozidel zvítězil v témže roce v obou kategoriích. Hospodárný model  Kenworth T700 vybavený motorem PACCAR MX byl jmenován jako Heavy Duty Commercial Truck of the Year 2011 (Těžký nákladní vůz roku 2011). Společnost Peterbilt získala primát ve studii spokojenosti zákazníků se službami dealerů těžkých vozidel Heavy Duty Dealer Service Customer Satisfaction Study™*) společnosti J. D. Power v kategorii nákladních vozidel. Společnost Kenworth získala nejvyšší ocenění v průzkumu spokojenosti zákazníků Heavy Duty Dealer Service Customer Satisfaction Study™ společnosti J. D. Power**).

Společnost PACCAR je globálním technologickým lídrem v oblasti konstrukce, výroby a zákaznické podpory vysoce kvalitních lehkých, středních a těžkých nákladních vozidel pod značkami Kenworth, Peterbilt a DAF. Společnost PACCAR také vyvíjí a vyrábí moderní vznětové motory a poskytuje finanční služby a informační technologie. V souvislosti se svou hlavní obchodní činností dodává i náhradní díly nákladních vozidel. Akcie společnosti jsou obchodovány na trhu NASDAQ Global Select Market pod značkou PCAR a její webové stránky jsou na adrese www.paccar.com

*) Společnost Peterbilt získala v roce 2011 nejvyšší počet bodů v kategorii speciálních nákladních vozidel ve vlastní studii společnosti J.D. Power and Associates, zabývající se spokojeností zákazníků se službami dealerů těžkých vozidel Heavy Duty Truck Customer Satisfaction Study™. Průzkum v kategorii těžkých vozidel zahrnoval 1 651 hlavních poskytovatelů údržby a servisu nákladních vozů třídy Class 8 ročníku 2010 a zabýval se čtyřmi výrobci. Výsledky tohoto soukromého průzkumu jsou založeny na zkušenostech a poznatcích opravujících dealerů, které byly zjišťovány průzkumem probíhajícím v dubnu až květnu 2011. Bližší na www.jdpower.com.

**) Společnost Kenworth získala v roce 2011 nejvyšší počet bodů v kategorii těžkých nákladních vozidel ve vlastní studii společnosti J.D. Power and Associates, zabývající se spokojeností zákazníků se službami dealerů těžkých vozidel Heavy Duty Truck Customer Satisfaction Study™. Průzkum v kategorii těžkých vozidel zahrnoval 1 651 primárních servisních dealerství nákladních vozů třídy Class 8 ročníku 2010 a zabýval se čtyřmi výrobci. Bližší na www.jdpower.com.

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář