Společnost DAF Trucks získá podíl ve společnosti TATRA, a. s.

02/08/2011 Eindhoven, The Netherlands

Společnosti DAF Trucks a TATRA uzavřely dohodu, podle níž společnost DAF získá 19% podíl ve společnosti TATRA, a. s. Společnost DAF bude také českému výrobci nákladních vozidel dodávat motory a kabiny. „Minoritní podíl společnosti DAF ve společnosti TATRA dále posílí vedoucí pozici společnosti DAF v kategorii těžkých nákladních vozidel ve střední Evropě,“ řekl Harrie Schippers, prezident společnosti DAF Trucks.

„Díky této dohodě vznikne nová řada terénních vozidel, která zkombinuje kvalitu, spolehlivost a technologický náskok 12,9litrového motoru PACCAR MX a kabiny DAF CF s univerzálním terénním podvozkem společnosti TATRA, který vyniká skvělou odolností a jízdními vlastnostmi v těch nejtěžších provozních podmínkách,“ sdělil Ronald A. Adams, předseda správní rady a generální ředitel společnosti TATRA, a. s. Nová řada terénních vozů TATRA (4 x 4, 6 x 6, 8 x 8, 10 x 10 a 12 x 12) bude prodávána také dealery DAF po celé Evropě a bude doplňkem prémiové řady vozidel DAF pro stavebnictví. Dodávka kabin DAF a motorů PACCAR začne v druhé části tohoto roku.

„Společnost DAF je evropským lídrem v kvalitě užitkových vozidel,“ dodal Harrie Schippers. „Společnost DAF již deset let neustále zvyšuje svůj tržní podíl na náročném evropském trhu a vynikající pověst týkající se ergonomie našich kabin, výkonnosti a spolehlivosti motorů a kvalitního poprodejního servisu k tomuto růstu významně přispívají. Motor PACCAR MX o objemu 12,9 litru – vyvinutý a vyráběný společností DAF Trucks v Eindhovenu – je proslulý svým výkonem, vynikající spolehlivostí a životností a přitom také mimořádnou hospodárností. Kabiny DAF se vyrábějí v moderním závodě společnosti DAF v belgickém Westerlo. Svým komfortem, vybavením a provedením nastavují měřítka ve své třídě.“

Společnost TATRA, a. s., založená v roce 1850, patří mezi nejstarší výrobce automobilů na světě. Výrobky této české společnosti zahrnují kompletní portfolio těžkých terénních nákladních automobilů, z nichž všechny vynikají skvělou průjezdností i těmi nejtěžšími terény za extrémních klimatických podmínek. „Těšíme se na dlouhodobou spolupráci se společností DAF,“ řekl Ronald A. Adams. „Testy životnosti a odolnosti vozidel TATRA prokázaly vynikající kvalitu a trvanlivost dílů DAF, což dále posílí naši pozici v segmentu těžkých terénních nákladních automobilů.“

DAF Trucks N.V. je pobočkou americké společnosti PACCAR Inc. a je výrobcem lehkých, středních a těžkých nákladních vozidel. Společnost DAF je v čele i v poskytování služeb spojených s nabízenými produkty: Kontrakty na opravy a údržbu MultiSupport Repair and Maintenance Contracts, PACCAR Financial, PACCAR Leasing a PACCAR Parts. Dealerská síť společnosti DAF zahrnuje více než 1 000 servisních a prodejních míst na území Evropy.

tatra_phoenix_big

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář