Poháněcí soustava

Nový DAF LF je dodáván s širokou škálou motorů, převodovek a poměrů zadních náprav - můžete si tedy být jistí, že dostane vozidlo, které vyhovuje vašim potřebám.

Dokonalá poháněcí soustava

Rozvážková přeprava, to jsou především na míru přizpůsobená řešení. Právě proto společnost DAF nabízí nový model LF s jedinečnou řadou motorů, převodovek a poměrů zadních náprav, abyste získali to nejvhodnější vozidlo pro svou práci. Ať bude vaše volba jakákoli, nejvyšší úroveň spolehlivosti, vynikající výkon, nízké emise a bezkonkurenční pohodlí pro řidiče jsou nedílnou součástí každé verze nového modelu LF.

Výkonné motory

Nový model LF nabízí široký výběr motorů. Jedná se o výkonný, 4,5litrový motor PACCAR PX-5 a 6,7litrový šestiválcový motor PACCAR PX-7. Díky novému softwaru a optimalizovanému řízení výměny tepla a vzduchu došlo ke zvýšení maximálního točivého momentu a spouštění při nižších otáčkách u obou motorů.

Úsporný a tichý

Motory PX splňují nejnovější emisní normy a mohou se pochlubit doposud nejnižšími hodnotami emisí. A co více: díky svému kompaktnímu provedení s různými součástmi integrovanými do bloku motoru a hlavy válců jsou motory také pozoruhodně tiché, což zvyšuje pohodlí řidiče.

Vyšší poměry zadní nápravy

Díky využití nových rychlejších převodových poměrů zadní nápravy až do 3,31:1 jsou otáčky motoru při cestovní rychlosti sníženy o 150 až 200 ot./min. V kombinaci s inovacemi motoru přináší tato optimalizace poháněcí soustavy úspory paliva až o 6 %, zatímco pohodlí řidiče je dále vylepšeno díky nižší hlučnosti motoru.

Vysoce výkonné převodovky

Nový model LF se za účelem maximální efektivity dodává se širokým výběrem manuálních, automatizovaných a automatických převodovek s 5, 6, 9 a 12 stupni. Pro nejvýkonnější verze nového modelu LF je nyní dostupná také automatizovaná převodovka Allison.


LF City

Jednou z důležitých inovací nového DAF LF je nový 3,8litrový motor PACCAR PX-4, který se dodává pro 7,5tunovou verzi. Tento motor, se zdvihovým objemem těsně pod 4,0 l, je dokonale optimalizovaný pro městský rozvážkový provoz.


Tichá verze

Speciální tichá verze je na trhu unikátem, jenž dále rozšiřuje možnosti rozvozu v městském prostředí. Díky celé řadě chytrých technologií, mezi něž patří např. speciální software motoru, je hluk v „tichém režimu“ omezen na pouhých 70 dB(A). Nový DAF LF tak představuje ideální řešení pro nakládku a vykládku v městských oblastech, kde večer, v noci či časně ráno platí přísná omezení hluku.


Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář