Podvozek

Dokonalý základ, na kterém můžete stavět.

S nižší pohotovostní hmotností a vyšší užitečnou hmotností patří nový DAF LF ke špičce ve své třídě, což znamená vyšší zisk pro vaši firmu. Podvozek nového DAF LF je moderní, pevný a lehký, a přitom bez kompromisů v oblasti robustnosti a pružnosti.


Komfortní jízda

Nový DAF LF nabízí mimořádně komfortní zážitek z jízdy. Zavěšení předních kol je zdokonaleno, aby bylo dosaženo maximální rovnováhy tlumením, boční stabilitou a tuhostí odpružení. Přední nápravy s nosností od 3,6 do 7,5 tun nabízejí dostatečnou rezervu, aby nedošlo k jejich přetížení, což je důležité při nerovnoměrně rozloženém nákladu, například při postupné vykládce rozvážkového provozu. A za bezkonkurenční manévrovatelnost vděčí vůz nejmenšímu poloměru otáčení ve své kategorii.


Poháněné nápravy s vysokou účinností

Velký výběr typů zadních náprav a stálých převodů umožňuje navrhnout optimální LF pro každý typ provozu. Nápravy jsou konstruovány se zřetelem na maximální účinnost, dlouhou životnost a maximální komfort jízdy: od nejlehčí 5-tunové nápravy SR 5.10 po 13-tunovou zadní nápravu SR1344 pro vyšší nosnost 19-tunových typů LF. Téměř u všech provedení zadních náprav je k dispozici uzávěrka diferenciálu – pro maximální trakci a kontrolu nad vozidlem za všech okolností.


Ještě více prostoru pro náklad

DAF LF má největší nákladový prostor ve své třídě díky široké nabídce délek podvozku a rozvorů náprav. U nového DAF LF činí maximální rozvor až 9,60 metru.
Je tak možno získat prostor pro náklad přes 9 metrů, což je v tomto segmentu unikát. Delší rozvory rovněž znamenají, že nádrže vozidla pojmou až 1 240 litrů paliva, což je v jeho třídě opět jedinečné. Nový DAF LF tak disponuje dlouhým dojezdem a umožňuje řidiči zastavit až u čerpací stanice s nejnižšími cenami.


Stvořený pro nástavby

Nový DAF LF prošel mnoha inovacemi, které usnadňují práci výrobcům nástaveb. Mezi ně patří program Body Attachment Module (BAM) umožňující rychlou a snadnou montáž skříňových nástaveb, zadních zvedacích čel, sklápěček, jeřábů a dalších zařízení. Více kombinací rozvorů kol a zadních převisů pak nabízí větší flexibilitu. Podvozek tak lze již při výrobě optimálně nakonfigurovat pro nástavby všech typů.


Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář