Dokonalá poháněcí soustava
Dosažení úspory paliva a s tím související snížení emisí CO2 začíná u sladěné poháněcí soustavy. DAF CF nabízí celou řadu výkonových variant motorů PACCAR MX-11 a MX-13 typu multitorque. Výsledkem je vyšší točivý moment při nižších otáčkách motoru. To umožňuje snížit otáčky motoru při provozní rychlosti. Aktuálně vozidla DAF CF dosahují maximální účinnosti, spolehlivosti a životnosti a zároveň mimořádně nízké hlučnosti již při 900 ot./min. Na nejvyšší rychlostní stupeň je k dispozici navýšený točivý moment zlepšující jízdní vlastnosti. DAF CF určený pro rozvoz po městě je možno osadit velmi úsporným motorem PACCAR PX-7.

Motory
Za nejlepší hospodárností ve své třídě a vynikajícími výkony moderních motorů PACCAR MX-11 a MX-13 stojí důkladné inovace. Mezi ně patří vysoce efektivní systémy spalování a řízení vzduchu. Inteligentní olejové čerpadlo, čerpadlo posilovače řízení a čerpadlo chladicí kapaliny pracuje v každé situaci tak, aby odebíraly minimální výkon z motoru a přitom poskytovaly potřebný výkon. Tím se zvyšuje celková efektivita.

Speciální konfigurace pro rozvážku
DAF CF je k dispozici rovněž s 6,7 litrovým motorem PX-7. Ten díky vysokému točivému momentu při nízkých otáčkách představuje nejlepší volbu v rámci příměstské, regionální i celostátní rozvážky zboží a nákladu.

Nízkoemisní paliva
Udržitelná paliva snižující uhlíkovou stopu jsou stále dostupnější. Díky tomu lze v motorech PACCAR MX používat paliva GTL (snížení CO2 o 5 %), HVO (snížení CO2 o 80 %) a BTL (snížení CO2 o 80 %). Tyto druhy paliv lze používat samostatně, případně vzájemně smíšené nebo střídavě s běžnými palivy při zachování dlouhých servisních intervalů až 200 000 km.

Méně oprav a údržby
Prodloužili jsme servisní intervaly pro údržbu motorů až na 200 000 kilometrů. Nově zavedené technologie, např. jednotka ovládání spojky umístěná na hnací hřídeli omezuje opotřebení na minimum. I toto snižuje celkové náklady.

Vysoce účinné zadní nápravy
Součástí od základů modernizované poháněcí soustavy DAF CZ je řada efektivních zadních náprav s redukcemi v náboji kol s minimálními ztrátami. Řada rychlých stálých převodů, začínající na poměru 2,05 : 1, umožňuje nižší otáčky motoru při provozní rychlosti pro maximální úsporu paliva.

Výkonné převodovky
DAF CF je standardně vybaven automatizovanou převodovkou TraXon ( se 12ti nebo 16ti převodovými stupni), která je speciálně vyvinutá pro provoz při nízkých otáčkách motoru při všech převodových stupních. Rychlé a plynulé řazení podporuje maximální účinnost a komfort a převodové ústrojí nabízí vynikající manévrovatelnost při nízkých rychlostech. Široké využití EcoRoll navíc přispívá k minimální spotřebě paliva. Unikátní charakteristika převodovky TraXon zahrnuje speciální nastavení softwaru ve verzích pro dálkovou přepravu, přepravu kapalin, EcoCombi a jízdu v terénu. Rovněž v případě nákladních vozidel s častými zastávkami v každodenním provozu – například popelářských vozů – přispívají speciální nastavení převodového ústrojí k maximální efektivitě vozidel a komfortu řidiče.

Rozšířený režim EcoMode
Pro zvýšení úspory paliva, snížení emisí a snížení provozních nákladů je DAF CF vybaven rozšířenou sadou možností režimu Eco. Režim Eco Performance zajišťuje optimální rovnováhu mezi vynikajícími jízdními vlastnostmi a maximální úsporou paliva. Když má úspora paliva nejvyšší prioritu, je nejlepší volbou režim Eco Fuel s přeřazováním při nižších otáčkách.

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Kontaktní formulář